• 1400-09-07 19:53
  • کد محتوا:53509
پیشرفت ۷۰ درصدی در حوزه شهرسازی الکترونیک مدیریت شهری اصفهان

رییس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی در حوزه شهرسازی الکترونیک گفت: اکنون همه محاسبات در این زمینه سیستمی انجام می‌شود، البته در بخش‌هایی نقص وجود دارد که باید به سرعت رفع شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، احمدرضا مصور در برنامه زنده تلویزیونی اینجا اصفهان اظهار داشت: شورای اسلامی شهر دو وظیفه اصلی دارد یکی انتخاب شهردار و دوم نظارت بر مصوبات است که براساس ماده ۸۰ قانون تشکلات شوراهای اسلامی شهر و روستا در بندهای مختلف نظارت بر مصوبات، عملکرد و رفتار کارگزاران وجود دارد، در دوره اول تا چهارم این روند نماینده‌ای جهت نظارت بر مصوبات تشکیل شد و در دوره پنجم و ششم تبدیل به کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شد که این کمیسیون بر درستی اجرا و انجام مصوبات براساس قانون نظارت می‌کند.

وی بیان کرد: در پروژه‌های عمرانی به طور مثال رینگ چهارم، این کمیسیون موظف است بر روند اجرای پروژه رصد و نظارت و دلیل عدم رعایت زمانبندی پروژه‌ها را از شهرداری و مسئولان شهری سوال کند، این موضوع به این جهت مورد اهمیت است که میبینیم تعداد زیادی از مصوبات یا اجرا نشده یا ناقص اجرا شده که اقدامات این کمیسیون منجر می‌شود که مدیران پاسخگوی شورای اسلامی شهر باشند.

رییس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در برنامه‌های کلان که در شهرداری تبیین شده، توسط شورای اسلامی شهر رصد می‌شود، تصریح کرد: سامانه‌های زیادی در این زمینه ایجاد شده است که دلیل عدم رعایت زمان‌بندی اجرای پروژه‌های عمرانی و توسعه شهری مشخص می‌شود و این موضوع سبب شفاف‌سازی اقدامات مدیریت شهری برای شهروندان می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دوره ششم شورای اسلامی یک مجموعه هماهنگ هستند که چند امر مورد تاکید همگی اعضای شورا بوده؛ اول تسهیل و راحت نمودن مراجعات مردم به شهرداری و دوم مبارزه با فساد در شهرداری به ویژه در امور شهرسازی از قبیل پروانه و امثال آن است که به کمک شهرداری اصفهان و نهادهای نظارتی، منافذ فساد در حوزه شهرسازی شناسایی شده و نیز گلوگاه‌هایی که منجر به رانت و تخلفات در این حوزه می‌شود، شناسایی شده و به تناسب در حال اصلاح بوده و در دستورالعمل‌های داده شده که کار برای مردم ساده‌سازی شده است.

مصور با بیان اینکه در مدیریت شهری بنا بر اعتماد به مردم است، ادامه داد: بر همین اساس رسیدگی به موضوع ارجاعات مردم برای اقدامات شهرسازی و سوالات ایجاد شده برای مردم در خصوص کاربری زمین‌ به راحتی پاسخ داده شده تا دست دلالان کوتاه شود.

وی افزود: با همکاری مدیریت منابع انسانی شهرداری اصفهان، حقوق و کرامت نیروها و پرسنل مدیریت شهری مورد دیگری است که توسط کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر مورد پیگیری قرار داده شده و نیز فرایند شهرسازی الکترونیک از منظر زیرساختی و برنامه‌ای مورد دیگری است که در این مدت از سوی کمیسیون پیگیری شده است.

رییس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی در حوزه شهرسازی الکترونیک تصریح کرد: اکنون همه محاسبات در این زمینه سیستمی انجام می‌شود، البته در بخش‌هایی نقص وجود دارد که باید به سرعت رفع شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از تعهدات شورای ششم عزم در خصوص مبارزه با فساد بوده، گفت: شهادت می‌دهم که اکثریت جامع و قاطع پرسنل شهرداری اصفهان، نیروهای سالم هستند، گاها با پدیده‌ای مواجه هستیم که برخی افراد از استیصال و ناآگاهی مردم سوء استفاده می‌کنند و منتظر فرصتی هستند که راه حل های میانبر و خلاف قانونی را به شهروندان ارائه دهند، برخی از افراد با واسطه گری هزینه‌های گزافی را پرداخت کردند که ما به عنوان شورای شهر و مدیریت شهری خود را موظف در احقاق حقوق شهروندان و شهرداری می‌دانیم.

مصور با اشاره به راه‌اندازی سامانه سوت زنی در شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مردم می‌توانند تخلفات را مستقیما به شورای اسلامی شهر اصفهان از طریق این سامانه اطلاع دهند که این مهم به شفافیت اقدامات کمک فراوانی می‌کند.

انتهای پیام/