• 1400-09-11 09:41
  • کد محتوا:53527
احیای عصارخانه جماله منجر به رونق گردشگری در منطقه می‌شود

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اينكه احیای عصارخانه جماله منجر به رونق گردشگری در منطقه می‌شود، گفت: احیای بافت تاریخی شهر اصفهان یک عزم والا می‌طلبد، اگر همه نهادها حضور داشته باشند ما شاهد احیای بافت های تاریخی شهر اصفهان خواهیم بود. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، رسول میرباقری در جلسه کارگروه بافت تاریخی کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان در محل عصارخانه جماله اظهار کرد: متاسفانه آثاری همچون عصارخانه جماله گاهی به فراموشی سپرده شده است و اگر یک باران شدید بیاید چنین بناهایی را به راحتی از دست خواهیم داد. 

وی افزود: با همکاری همه نهادها به ویژه میراث فرهنگی باید تصمیمات جدی برای بافت تاریخی اصفهان گرفته شود. 

رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: در همین منطقه سه شهرداری اصفهان می تواند آثار تاریخی بسیار بی نظیری را دید که با احیای آنها می شود گردشگر را به دل این بافت ها وارد کرد، برای مثال بازارچه دردشت یکی از این آثار است که قطعا می تواند برای حضور گردشگر آماده شود. 

وی ادامه داد: عصارخانه جماله یا عصارخانه های دیگری که در دل همین محله وجود دارد، حمام شیخ بهایی و .... همگی ویژگی هایی دارند که می توانند یک گردشگر را برای یک روز فقط در محله دردشت نگه دارند. 

میرباقری گفت: احیای بافت تاریخی شهر اصفهان یک عزم والا می‌طلبد، اگر همه نهادها حضور داشته باشند ما شاهد احیای بافت های تاریخی شهر اصفهان خواهیم بود. 

انتهای پیام/