• 1400-09-14 11:35
  • کد محتوا:53538
لایحه بودجه ۱۴۰۱ نشان دهنده خط‌مشی و نوع نگاه شورای اسلامی شهر به اهدافش باشد

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۱ نشان دهنده خط‌مشی و نوع نگاه شورای اسلامی شهر به اهدافش باشد و در لایحه‌ای که شهرداری تقدیم شورا می‌کند باید توسعه شهر با استفاده از ظرفیت و توان‌شهر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمدرضا فلاح امروز در نطق میان‌دستور بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: در آستانه تهیه بودجه شهرداری اصفهان برای سال ۱۴۰۱ هستیم، اولین بودجه‌ای که در دوره ششم شورای شهر بررسی و تصویب می‌شود. در تدوین و تصویب این بودجه نوع نگرش اعضایی شورای شهر نشان داده می‌شود.

وی افزود: این بودجه می‌تواند اعتماد از دست رفته شهروندان را در بی عدالتی سال‌های گذشته برگرداند گفت: این بودجه ریل گذاری جدید و خشت اول سیاست گذاری این دوره شهری است که اگر اصولی نهاده شود می‌تواند شعار اصفهان شهر زندگی را محقق سازد و مبارزه با فساد، توجه به مناطق کم برخوردار، کاهش آسیب‌های اجتماعی، عدالت و هوشمندسازی و.. را نهادینه کند.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۱ نشان دهنده نوع نگاه شورا به اهدافش است، در لایحه‌ای که شهرداری تقدیم شورا می‌کند باید توسعه شهر با استفاده از ظرفیت و توان‌شهر مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت هدفمند مردم در توسعه شهر و پاسخ‌های منطقی به مطالبات آنها در تدوین بودجه مورد توجه است و این مهم با سخنرانی و شعار محقق نمی‌شود و نیازمند آموزش و برنامه‌ریزی از سوی بخش‌های مختلف شهرداری به ویژه معاونت برنامه ریزی و مشارکت جدی رسانه‌ها و صدا و سیما است.

فلاح بیان کرد: از شهردار محترم می‌خواهم در تدوین بودجه، ضمن توجه به منشور شورای شهر، شادابی و سلامت شهروندان، بهبود محیط زیست، نظارت بر ساختار درآمد شهرداری، عدالت محوری و توجه به اقشار کم درآمد، افزایش تاب آوری شهر در بحران‌ها و ارتقا ایمنی شهر، توجه به ترافیک شهری و حمل و نقل هوشمند و روان، توجه به معیشت کارکنان شهرداری را مدنظر قرار دهد و اعتبارات لازم در ردیف‌های بودجه سال آینده لحاظ شود. 

انتهای پیام/