• 1400-09-14 13:00
  • کد محتوا:53539
از رئیس‌جمهور می‌خواهیم با سفر به اصفهان، مشکلات را از نزدیک ببينند

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در شهر اصفهان به واسطه نبود آب شاهد مشکلات زیست محیطی فراوانی هستیم و از رئیس جمهور می‌خواهیم با سفر به اصفهان مسائل مربوط را از نزدیک پیگیری کنند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، ابوالفضل قربانی صبح امروز در نطق میان‌دستور بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه یکی از پدیده‌هایی که طی دو دهه گذشته به صورت ویژه با آن روبرو هستیم خشکسالی است، اظهار کرد: خشکسالی ناشی از تغییر در اقلیم، دخالت انسان در طبیعت، استفاده بیش از حد از سوخت‌های فسیلی، بارش کم، ایجاد کارخانجات صنعتی و .. است.

وی افزود: حق نداریم با پدیده‌هایی که در کشورمان اتفاق می‌افتد به صورت منطقه‌ای برخورد کنیم؛ چون انسان‌های آن منطقه دخالتی در آن پدیده ندارند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خشکسالی پدیده‌ای ملی است و باید اشاره کرد که این اتفاق نامبارک بخش مرکزی کشور را به شدت مورد تاثیر قرار داده است.

وی بیان کرد: از نظر جغرافیایی در وضعیتی هستیم که تمدن‌های مرکز کشور به علت خشکسالی ممکن است از بین بروند، بنابراین مسئولیتی ملی برای حفظ تمدن‌ها بر عهده مسئولان است. 

قربانی با بیان اینکه وظیفه شرعی، قانونی و اخلاقی ایجاب نمی‌کند که به این پدیده‌ها به صورت منطقه‌ای نگاه کنیم، گفت: یکی از مباحث اینچنینی، جنگ هشت ساله بود که همه اقشار کشور بسیج شدند و در این دفاع شرکت کردند تا گرفتاری جنگ را از کشور برطرف کنند.

وی ادامه داد: استان اصفهان در همان جنگ تحمیلی، ۲۳ هزار شهید و بیش از ۱۰ هزار جانباز و آزاده تقدیم کرد. اینجا اصفهانی‌ها مسئولیت خود را با بذل جان انجام دادند. 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه موضوع آب، فرامنطقه‌ای است که دولتمردان باید به آن توجه ویژه داشته باشند، اظهار کرد: امروز، آب به یک مشکل و بحران اساسی تبدیل شده است. نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر اجازه ندارند به این موضوع به صورت منطقه‌ای نگاه کنند.

وی ادامه داد: آب حق هر ایرانی است و همه باید از آن بهره ببرند. اگر این وضعیت چندین سال دیگر ادامه پیدا کند چه بسا بسیاری از شهرها خالی از سکنه شود، بنابراین دولت باید به طور عاجل برای فراهم کردن آب این مناطق اقدام کند.

قربانی تصریح کرد: ۳۰ درصد از جمعیت شهر اصفهان، غیر اصفهانی هستند، این جمعیت از همه خدمات برخوردار هستند و هیچ تبعیضی از ناحیه مدیریت شهر دیده نمی‌شود. نکته مهم این است که زندگی همه این شهروندان باید به خوبی اداره شود. نباید نسبت به آب ادعای مالکیت داشت. ما هرچه داریم با هم داریم و برای همدیگر هستیم.

وی با بیان اینکه گاهی مباحثی که مطرح می‌شود ناشی از هدفی برای ایجاد فتنه است، تصریح کرد: در شهر اصفهان به واسطه نبود آب شاهد مشکلات زیست محیطی فراوانی هستیم و از رئیس جمهور می‌خواهیم با سفر به اصفهان مسائل مربوط را از نزدیک پیگیری کنند. از ایشان بابت نوع روش و منش مبتنی بر حضور در میان مردم تشکر می‌کنیم، اما می‌گوییم اصفهان هم اکنون از جمله مناطق خاص است که باید در میان مردمش حضور یافت و به طور جدی به مشکل آن پرداخت.

انتهای پیام/