• 1400-09-14 13:09
  • کد محتوا:53540
چالش ناعدالتی و عدم توازن در حقوق و دستمزد، گریبان‌گیر شهرداری اصفهان است

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: چالش ناعدالتی و عدم توازن در حقوق و دستمزد، گریبان‌گیر شهرداری اصفهان، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته نیز هست که توجه ویژه مدیریت شهری را نیاز داشته و لازم است که این موضوع به صورت جدی پیگیری شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فرزانه کلاهدوزان صبح امروز در نطق میان‌دستور بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تبریک روز دانشجو اظهار کرد: مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه و کارکردهای مثبت آن می فرمایند: "دانشگاه به رأس و بدنه زندگی جمعی امداد می‌رساند، تغذیه علمی و فکری می‌کند، نیروی انسانی برای آن تربیت می‌کند، سمت و سوی جهت گیری‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را تعریف می‌نماید و به آن شکل و نسق می‌بخشد."

وی افزود: بازآفرینی نقش دانشگاه دانشجو و جامعه لازم است، به گونه‌ای که دانشگاهیان و دانشجویان  برای حل معضلات، سیاسی فرهنگی، اقتصادی و اداری کشور برنامه داشته باشند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اکنون در جهان دانشگاه‌های نسل چهارم که با عناوینی مانند “دانشگاه بوم‌شناختی” یا “دانشگاهی برای دیگران” شناخته می‌شوند، دارای ارتباط برونگرا و عمیق با صنایع و جوامع اطراف آن هستند. دانشگاه نسل چهارم باید به شکلی فعال با محیط اطرافش ارتباط داشته، آن را شکل دهد و در نهایت نیز یک جامعه‌ بهتر بسازد.

وی با بیان اینکه در شهر اصفهان از دیرباز زیرساخت‌های دانشگاهی و علمی خوبی فراهم بوده است که با بهره مندی از تعداد بسیار بالای جمعیت تحصیل کرده می‌توان فرصت خوبی برای توسعه و آبادانی شهر ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: وجود دانشگاه‌های تراز اول در شهر اصفهان و دانشجویان متعهد و محقق ظرفیت مناسبی است که می‌توان با استفاده از الگوی رفتاری شهرهای موفق دنیا برای حل مسائل و چالش‌های این کلانشهر از ایده‌های دانشجویان و نخبگان استفاده کرد.

وی ادامه داد: مشارکت جوانان، دانشجویان و دانشگاهیان با مدیریت شهری سبب ساز تحقق شهری ایده آل خواهد بود که اگر این موضوع با جدیت دنبال شود می‌توان امیدوار بود که فصل تعامل و مشارکت بیشتر و موثرتر دانشجویان و مدیریت شهری خواهد خورد. 

کلاهدوزان با اشاره به در پیش بودن هفته پژوهش گفت: از جامعه دانشگاهی و نخبگانی شهر انتظار می‌رود که با انجام پژوهش‌های کارآمد و کاربردی  یاری‌گر مدیریت و پارلمان شهری بوده و به عبارتی که با پژوهش یار اصفهان باشیم.

وی در ادامه با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار بیان کرد: علت نام گذاری این روز به نام «پرستار» این است که حضرت زینب (س) پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین (ع) و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت (ع) را برعهده داشت. ضمن این که ایشان رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: مقام حضرت زینب (س)، آن قدر والا و عظیم است که او را پرستار نهضت و انقلاب حسینی باید بنامیم، زیرا این پرستاری به مراتب مهمتر و سرنوشت سازتر از پرستاری بیمار بود. حضرت زینب(س) نقش نگهداری از نهضت حسینی را بر عهده داشت که قطعا اگر او این بار را بر دوش نمی گرفت،  پیام نهضت ابی عبد الله علیه السلام در طول زمان‌ها به مردم نمی‌رسید. 

وی با قدردانی از زحمات پرستاران ومدافعان سلامت گفت: این قشر همیشه با انگیزه بالا، قدرت تحمل، دل‌سوزی و بردباری شغل پرستاری و مراقبت از بیماران می‌پردازند و در این دو سال گذشته با صلابت و صبوری تا پای جان به پای ایران و مردم عزیزش ایستادند و در این عرصه شهدای زیادی تقدیم این مرز و بوم کردند. 

کلاهدوزان خاطرنشان کرد: این از خودگذشتگی‌ها در ضمیر پاک نیک فطرتان جامعه جای داشته و مورد احترام خواهد بود. همگان می‌دانند که پاداش‌های مادی نمی‌تواند جبران کار طاقت‌فرسای آن‌ها باشد، بلکه باید اجر واقعی خویش را از خداوند دریافت کنند.

 وی با بیان اینکه  توجه ویژه مسئولان به این جامعه فداکار نیاز است، گفت: پرستاران علی‌رغم خستگی و تحمل شیفت ها و اضافه کاری ایثارگرانه و مسئولانه به صورت شبانه روزی به ارائه خدمت می‌پردازند و علی‌رغم تعطیلی‌های سراسری هیات دولت و دورکاری‌ها ، پرستاران در شیفت‌های خود حاضر بودند و با وجود آسیب‌های جسمی و روحی حتی یک بیمار بدون خدمات مراقبتی رها نماند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: تمام پرستاران شرح وظایف واحدی دارند و برای ایجاد عدالت در سیستم باید از نظر امتیازات، حقوق و تسهیلات با یک نگاه دیده شوند زیرا که درصدی از پرستاران مشغول در بخش‌های درمانی، شرکتی هستند که پرداختی و مزایای آنان متناسب با خدماتشان نیست که نیازبه تجدید نظر در تبدیل وضعیت این عزیزان وجود دارد.  

وی در پایان تصریح کرد: چالش ناعدالتی و عدم توازن در حقوق و دستمزد، گریبان‌گیر شهرداری اصفهان، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته نیز هست که توجه ویژه مدیریت شهری را نیاز داشته و لازم است که این موضوع به صورت جدی پیگیری شود و نظارت و اهتمام لازم برای پرداخت به موقع دستمزد کارگران و کارمندان توسط پیمانکاران و واحدهای برون‌سپاری شده باشد.

انتهای پیام/