• 1400-09-14 13:38
  • کد محتوا:53541
اسامی متخلفان حوزه آلودگی هوا شفاف اعلام شود/ آغاز عملی شدن وعده شهردار برای پائیز و زمستان بدون کارتن‌خواب

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اینکه بگوییم دستگاه‌ها ترک فعل کرده‌اند کفاف نمی‌دهد. فعالان محیط زیست و مردم باید بدانند کدام دستگاه‌ها وظیفه‌ خود را در زمینه آلودگی هوا انجام نمی‌دهند تا ما به عنوان نمایندگان مردم پیگیری و دنبال کنیم.

به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علی صالحی در بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در بیان تذکرات خود با اشاره به وعده شهردار اصفهان مبنی بر پاییز و زمستان بدون کارتن خواب اظهار کرد: طی روزهای گذشته و به دنبال برودت هوا در یک مرحله، جمع آوری و اسکان کارتن‌خواب‌ها در سرپناه‌های تعیین شده انجام شد، اما وعده شهردار اصفهان مبنی بر پایان کارتن‌خوابی در پاییز و زمستان، به صورت رسمی و عملیاتی، با برنامه ویژ‌ه‌ای از سحرگاه امروز رنگ تحقق پیدا کرد.

وی افزود: بر این اساس، طی عملیاتی ویژه که از ساعت ۴ صبح امروز آغاز شد، با همکاری دستگاه‌های مختلف و همت معاونت‌های خدمات شهری مناطق، حدود ۱۰۰ نفر از کارتن خواب‌ها جمع آوری و به سرپناه‌ها منتقل شدند. در این میان غربالگری انجام شده و شهردار اصفهان تقبل کرده که هزینه این افراد به مدت ۵ ماه پرداخت شود. این وعده امروز کلید خورد که جای تشکر دارد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در تذکر به مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: شورای ششم در چهار ماه فعالیت خود ۶۵۰ میلیارد تومان وام و اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی در نظر گرفته است و این موضوع عزم شورا را برای حل مشکلات آلودگی نشان می‌دهد. پس اگر دیگر دستگاه‌ها نیز پای کار باشند مدیریت شهری وظایف خود را بیش از آنچه که هست دنبال خواهد کرد.

وی ادامه داد: ۱۰ درصد از مساحت استان را فضای سبز تشکیل می‌دهد و امروز در وضعیتی هستیم که این فضا، به عنوان تنها منبع تولید اکسیژن نیز در حال نابودی است. از اداره کل محیط زیست استان اصفهان توقع داریم که قبل از اینکه بحران از بین رفتن فضای سبز به بحران‌های موجود اضافه شود، اقدامی انجام دهد.

صالحی تصریح کرد: امروز در حل مشکلات استان نیازمند اولویت بندی هستیم و باید وارد اجرای برخی اقدامات شویم و صحبت درباره آن‌ها کافی است.

وی افزود: اینکه بگوییم دستگاه‌ها ترک فعل کرده‌اند کفاف نمی‌دهد. فعالان محیط زیست، مطالبه‌گران و مردم باید بدانند کدام دستگاه‌ها وظیفه‌ خود را در زمینه آلودگی هوا انجام نمی‌دهند تا ما به عنوان نمایندگان مردم پیگیری و دنبال کنیم. 

انتهای پیام/