• 1400-09-15 08:23
  • کد محتوا:53545
دستگاه‌های متولی در کاهش آلودگی هوا نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بحران آلودگی هوا گفت: برخی صنایع را به واسطه تاثیر در چرخه اقتصاد کشور نمی‌توان تعطیل کرد، اما دستگاه‌هایی که در زمینه کاهش آلودگی هوا وظایفی برعهده دارند باید گزارش عملکرد ارائه کنند و در صورت عدم اجرای وظایف باید پاسخگو باشند.

به گزارش اداره ارتباطات و روابط بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمد نورصالحی در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان در تشریح عملکرد ۴ ماهه شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: برگزاری ۲۰ جلسه علنی، ۲۰ جلسه کمیسیون تلفیق، انتخاب شهردار اصفهان، تشکیل ۷ کمیسیون‌ مختلف، بررسی مصوبات کمیسیون‌ها در صحن، تشکیل کمیته‌های نظارتی، دیدارهای مردمی و بررسی درخواست‌های شهروندان از جمله مهمترین اقدامات شورای ششم در ۴ ماه فعالیت خود است.

وی با اشاره به تدوین منشور شورای شهر به همت اعضای شورا و نخبگان، گفت: در جلسات پیش‌روی شورای شهر، این منشور رونمایی می‌شود. عمده خواسته‌ها و تأکیدات شورای شهر در این منشور ذکر شده است که به سمع و نظر عموم می‌رسد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در ۴ ماهه گذشته تحرک خوب و اقدامات قابل ملاحظه‌ای که مورد توجه مردم است انجام شده و امیدواریم در آینده با قدرت بیشتر به فعالیت‌ها ادامه بدهیم. البته مردم انتظار نتایج عملیاتی از فعالیت‌ها را دارند که طبعاً به مدت‌زمان بیشتری برای حصول نتایج اقدامات امروز نیاز است.

وی با اشاره به جایگاه اصفهان در حوزه گردشگری بیان کرد: اصفهان در ردیف مهمترین مقاصد گردشگری جهان است که این شهر نیز همچون سراسر جهان، در دو سال گذشته درگیر تبعات ناشی از شیوع کرونا شد که با کاهش درگیری با این بیماری امیدوار به توسعه صنعت گردشگری هستیم.  

نورصالحی ادامه داد: اصفهان در تعدد صنایع دستی جایگاهی کم‌نظیر در جهان دارد، هرچند که تعدادی از رشته‌های صنایع دستی نسبت به گذشته کمرنگ شده اما به تبع توسعه صنعت گردشگری، صنایع دستی نیز احیا خواهد شد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در کشور اظهار کرد: اشتغال‌زایی به کاهش مشکلات اقتصادی کشور منجر می‌شود که در این راستا مهارت آموزی می‌تواند راهکار مناسبی برای جوانان باشد. رونق مراکز مهارت آموزی در مناطق کم برخوردار نیز در همین زمینه مدنظر ما قرار دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان درباره توسعه صنایع بزرگ و خطر آلایندگی گفت: ما نخبگان علمی و صنعتی زیادی داریم، بر اساس آمار، حدود ۱۰ درصد از این نخبگان در اصفهان حضور دارند، بنابراین باید به فکر کسب و کار متناسب با توان و استعداد این قشر باشیم. یکی از بهترین روش‌هایی که در دو دهه گذشته به آن توجه شده کسب و کارهای دانش‌بنیان است که می‌تواند از علم، کسب ثروت کند.

وی ادامه داد: در همین راستا اولین شهرک علمی و تحقیقاتی در اصفهان تأسیس شد که ۵۰۰ شرکت دانش بنیان در این شهرک مستقر هستند. این بستر، با حمایت مجموعه‌های عمومی مانند شهرداری قابل توسعه است. بسترسازی در این زمینه می‌تواند به جوانان کمک کند که با اتکا به دانش خود کسب و کار جدید راه بیندازند.

نورصالحی گفت: ویژگی‌ این صنایع، پاک بودن و آب بر نبودن است، چه بسا با توسعه این کسب و کارها از میان نخبگان نیز مهاجرپذیر شویم و جایگاه اصفهان در صنعت و دانش کشور را ارتقا بدهیم.

وی با اشاره به تحقق دولت الکترونیک خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای شهر در این زمینه قدم‌هایی برداشته‌اند که حرکت در همین راستا سبب انجام فعالیت‌های بهتر و خدمات الکترونیک مطلوب‌تری می‌شود. 

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بحران آلودگی هوا تصریح کرد: برخی صنایع را به واسطه تاثیر در چرخه اقتصاد کشور نمی‌توان تعطیل کرد و این قابل درک است، اما دستگاه‌هایی که در زمینه کاهش آلودگی هوا وظایفی برعهده دارند باید گزارش عملکرد ارائه کنند و در صورت عدم اجرای وظایف باید پاسخگو باشند.

وی درباره مبارزه با فساد در دوره جدید مدیریت شهری تصریح کرد: شهرداری کارمندانی پاک دست و خدوم دارد اما اندک افرادی نیز در این زمینه نقطه ضعف دارند، ضمن اینکه افرادی در بیرون از مجموعه شهرداری به دنبال سوء استفاده و ترویج فساد هستند که هدف ما مبارزه با فساد است. 

انتهای پیام/