• 1400-09-16 09:22
  • کد محتوا:53549
رفع مشکلات محله فردوان از دغدغه‌های کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: محله فردوان در منطقه هشت از قدیم با مشکلات زیادی رو به رو بوده، اما هرچه در توان داریم برای بهبود وضعیت این محله به نمایش خواهیم گذاشت.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مجید نادر‌الاصلی در دیدار با شهروندان منطقه هشت شهرداری اصفهان اظهار کرد: شورای اسلامی شهر در دوره ششم برنامه مستمر و منسجمی برای دیدار با اهالی مناطق مختلف شهر ترتیب داده است و مقرر شده که روزهای یکشنبه هر هفته، به فاصله یک ماه تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر به مناطق مختلف بروند و دیداری با اهالی محله‌ها داشته باشند.

وی افزود: در حال حاضر سعی داریم برنامه‌ای تدوین کنیم تا مدیران مناطق و مسئولان با مردم دیدار داشته باشند تا برخی از خواسته‌های آنها زودتر به نتیجه برسد.

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: سعی داریم آن دسته از مسائل و مشکلات شهروندان را که قابل رفع بوده و مشکل قانونی ندارد را به نتیجه برسانیم، البته اگر در مسئله‌ای با مشکلات قانونی مواجه بودیم شورای شهر تلاش خواهد کرد تا در این راستا گام مفیدی را برای مردم بردارد.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان به جز خدمت وظیفه دیگری ندارد، ادامه داد: باید از این فرصتی که در اختیار ما قرار گرفته استفاده کرده و بتوانیم به درستی به وظایف خود عمل و رضایت شهروندان را به دست آوریم چراکه اعضای شورای شهر نمایندگان مردم هستند و باید برای بهبود شرایط هرچه در توان دارند را به نمایش بگذارند.

نادرالاصلی خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه هشت اصفهان تاکنون اقدامات خوبی را انجام داده، اما همچنان پتانسیل ارائه خدمات بهتر را دارد؛ باید از ظرفیت‌های مناطق مختلف استفاده کرد تا به اهداف اصلی خود دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه مسئله آب موضوع مهمی است و در زمانی که باید به آن توجه می‌کردیم اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز مشکلات انجام نشد، گفت: در گذشته باید اقداماتی همچون صرفه‌جویی آب صورت می‌گرفت تا اکنون دچار چنین وضعیتی نباشیم.

رئیس کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر تغییراتی ایجاد شده که سرچشمه زاینده‌رود نیز تهی از آب شده است، اما شورای شهر خود را مسئول می‌داند که وضعیت را برای مردم بهتر کند.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان برای حق خود اقداماتی را انجام دادند، اما برخی از افراد سودجو سوار بر این موج شدند و از این حق سو استفاده کردند، اظهار کرد: انقلاب نهالی است که توسط امام خمینی (ره) کاشته شد و اکنون به درختی تنومند تبدیل شده است، بنابراین اقداماتی که توسط افراد سودجو انجام می‌شود ضربه‌ای به پیکر این درخت وارد نخواهد کرد.

نادرالاصلی تصریح کرد: محله فردوان در منطقه هشت از قدیم با مشکلات زیادی رو به رو بوده، اما هرچه در توان داریم برای بهبود وضعیت این محله به نمایش خواهیم گذاشت؛ البته تعریض برخی معابر منطقه نیازمند طراحی خود افراد است چراکه گاهی در کنار آن‌ها مساجد و فضای عمومی وجود دارد.

وی ادامه داد: مردم منطقه هشت دغدغه‌های خود را اعلام کردند که بیشتر مربوط به مسائل عمومی محله است؛ تعریض ضلع شمالی مسجد صاحب‌الزمان (عج)، تعریض کوچه‌های محله، زمین‌های اطراف مسجد، نظافت محله‌ها و پل عابر پیاده از جمله خواسته‌های مردم این منطقه بود؛ شورای ششم خود را از جنس مردم می‌داند پس برای رفع مشکلات آن‌ها راه‌حل‌هایی را مد نظر دارد که به زودی عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/