• 1400-10-13 10:38
  • کد محتوا:53818
تکمیل رینگ چهارم مهمترین اولویت‌ شهرداری منطقه ۱۵ اصفهان

رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تکمیل رینگ چهارم در منطقه ۱۵ و اجرای کمربند شمالی منطقه از مهم‌ترین اولویت‌های منطقه ۱۵ است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامي شهر اصفهان، احمدرضا مصور در جلسه کمیته نظارتی شورای اسلامی شهر اصفهان که این هفته در منطقه 15 شهرداری برگزار شد،  اظهار کرد: با توجه به اینکه اعتبارات منطقه ۱۵ برای آزادسازی رینگ چهارم ترافیکی کافی نیست، بخشی از اعتبارات از طریق شهرداری مرکزی تأمین می‌شود، البته فرایند انجام توافق، تملک و آزادسازی‌ها بر عهده شهرداری منطقه است و باید تا پایان سال به اتمام برسد.

وی افزود: بخش کوچکی از آزادسازی‌ها در منطقه ۱۵ باقی‌مانده، اما با توجه به وفور پلاک‌های تجاری و مسکونی اعتبار زیادی برای انجام آزادسازی آن نیاز است.

رئیس کمیسیون پایش و نظارت بر مصوبات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: از دیگر پروژه‌های منطقه ۱۵ می‌توان به اجرای کمربند شمالی آن اشاره کرد که بر اساس فازبندی بخشی از آن اجرا شده و بخش دیگری از آزادسازی‌ها امسال و سال آینده انجام می‌شود تا این پروژه به سرانجام برسد.

وی گفت: در حال حاضر تمرکز شهرداری منطقه ۱۵ با توجه بافت و ساختار بر انجام تملکات است که پس از تملک نیز فعالیت‌های اجرایی همچون آسفالت و تعیین معابر انجام خواهد شد که اقداماتی مؤثر برای شهر است.

مصور در رابطه پروژه مجموعه تجاری خان (خورشید شهر) یادآور شد: این پروژه که در خیابان دکتر شریعتی قرار دارد، به مراحل نهایی رسیده و به عنوان پتانسیل سرمایه‌گذاری و پشتیبان برای پروژه‌های عمرانی بوده و در مرحله سفت‌کاری قرار دارد، البته ارزش‌افزوده این پروژه برای اجرای رینگ چهارم (بخش موجود در منطقه ۱۵) و دیگر پروژه‌های منطقه در نظر گرفته شده است.

وی در رابطه با مهم‌ترین اولویت‌های منطقه ۱۵ در سال آینده، خاطرنشان کرد: تکمیل رینگ چهارم در منطقه ۱۵ و اجرای کمربند شمالی منطقه از مهم‌ترین اولویت‌های منطقه ۱۵ است، اما پروژه‌های محله‌محور نیز با توجه به برنامه‌ها و ایده‌های شهردار در دو یا سه محله‌ای که از لحاظ امکانات زیرساخت و سرانه‌های مختلف، دارای محرومیت بوده و کم‌تر برخوردار است به عنوان پایلوت در اولویت قرار گرفته تا ردیف بودجه دریافت کند.

انتهای پیام/