• 1400-10-13 11:08
  • کد محتوا:53819
فضاهای بی‌دفاع شهری نیازمند پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی است

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان در رابطه با وجود فضاهای بی‌دفاع شهری موجود در منطقه ۱۵، گفت: بی‌شک پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بسیار حائز اهمیت است و نبود آن آسیب‌زا خواهد بود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامي شهر اصفهان، رسول میرباقری در جلسه کمیته نظارتی شورای اسلامی شهر اصفهان که این هفته در منطقه 15 شهرداری برگزار شد،  اظهار کرد: با توجه به گستردگی منطقه ۱۵ شهرداری و تنوع بافت‌های آن، باید روش متفاوتی برای بازآفرینی بافت این منطقه در نظر گرفت.

وی افزود: برای برقراری عدالت و توزیع عادلانه خدمات و امکانات و اجرای طرح‌های محرک توسعه باید اقدامات بیشتر در این منطقه انجام شود و طرح‌های تشویقی و خدماتی را توسعه داد که معمولاً بافت‌های فرسوده و گلوگاه‌ها بیشتر درگیر این مشکل هستند.

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر بازگشایی گلوگاه‌ها در منطقه ۱۵، اظهار کرد: معتقدیم به جای انجام اقدامات ظاهری باید به اقدامات ریشه‌ای و عمقی بپردازیم و توجه بیشتری به بازگشایی گلوگاه‌ها برای رفع دغدغه شهروندان داشته باشیم.

وی در رابطه با بن‌بست بودن برخی از محلات این منطقه، گفت: یکی از مزایای رویکرد محله‌محوری در این دوره مدیریت شهری، توجه به قرار گرفتن میز محلات و میز خدمات درون محلات بوده تا بر اساس درخواست اکثریت مردم، خدمات ویژه‌ای به آن محله ارائه شود.

میرباقری در رابطه با وجود فضاهای بی‌دفاع شهری موجود در منطقه ۱۵، تاکید کرد: بی‌شک پیوست‌های فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بسیار حائز اهمیت است و نبود آن آسیب‌زا خواهد بود به عنوان مثال بوستان آراسته منطقه ۱۵ امنیت اجتماعی کافی را ندارد از این رو پیشنهادی به شهردار اصفهان ارائه کردیم مبنی بر اینکه هر منطقه به فراخور شرایط موجود، برای فضاهای بی‌دفاع شهری، پارک‌ها و امثال‌آن برنامه ویژه‌ای در نظر بگیرد.

انتهای پیام/