• 1400-10-13 11:45
  • کد محتوا:53821
طرح تولید آب خاکستری از فاضلاب خام در اصفهان اجرا شود

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در بسیاری از شهرهای کشور طرح تولید آب خاکستری از فاضلاب خام انجام می‌شود، گفت: این طرح را می‌توان در اصفهان نیز با همکاری شرکت آب و فاضلاب انجام داد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، سید امیر سامع با بیان اینکه یکی از میراث مهمی که به ما رسیده، فضای سبز شهر است که ما امانت‌دار آن هستیم، اظهار کرد: در نگهداری درختان و مادی‌ها شرایط خوبی نداریم و به وضعیت قرمز رسیده‌ایم. ممکن است در تابستان آینده با شرایط فاجعه‌بار محیط زیستی روبرو شویم.

وی افزود: شهرداری هرسال برای توسعه و حفظ فضای سبز بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌کند، گفت: در ۴،۵ سال گذشته در حوزه در اختیار گذاشتن منابع جدید آب برای شهر اصفهان هیچ اتفاق مثبتی نیفتاده است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان براساس مصوبه هیات دولت پساب خاکستری باید در اختیار شهرداری‌ها قرار گیرد، زمین را آبفا و آب منطقه‌ای بدهد و شهرداری کار توسعه‌ای را انجام دهد.

وی افزود: اگر کمربند سبز اصفهان شکل نگیرد، ساخت و سازهای بی رویه و توسعه نامتوازن شهر را در سال‌های آینده دچار مشکل می‌کند.

سامع با بیان اینکه در بسیاری از شهرهای کشور طرح تولید آب خاکستری از فاضلاب خام انجام می‌شود، گفت: این طرح را می‌توان در اصفهان نیز با همکاری شرکت آب و فاضلاب انجام داد.

وی با اشاره به طرح ساختمان‌های سازگار با محیط زیست گفت: دستگاه‌های مختلف باید کنار هم قرار بگیرد و ظرفیت‌های قانونی خود را به کار گرفته و طرح ساختمان‌های سازگار با محیط زیست را اجرا کنند.

انتهای پیام/