• 1400-10-29 08:08
  • کد محتوا:54108
بازطراحی روش‌های توسعه فرهنگ ورزش بانوان در دستور کار شورا قرار دارد

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بازطراحی روش‌های توسعه فرهنگ ورزش از جمله برنامه‌هایی است که شورای شهر برای دست‌یابی به اهداف خود در حوزه بانوان دنبال می‌کند. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فرزانه کلاهدوزان در برنامه رادیویی صدای شهر با تبریک فرا رسیدن ایام ولادت دخت نبی اکرم (ص) اظهار کرد: حضرت زهرا (س) تنها و بی‌یاور از ارزش‌های اصیل اسلامی دفاع کرد و پشتیبان امام زمان خود بود. لازم است همه جنبه‌های زندگی ایشان توسط اندیشمندان تحلیل شود و زنان عصر حاضر از این سیره این الگوی تمدن‌ساز بهره ببرند. 

وی با اشاره به جایگاه بانوان در شهر اصفهان بیان کرد: پس از انقلاب زنان کشور ما در همه حوزه‌ها از جمله تحصیلی، اجتماعی، مدیریتی و... پیشرفت کردند و جایگاه آنها ارتقا یافته است، به تبع آن بانوان اصفهانی نیز در حوزه‌های مختلف با همت و قدرت ظاهر شدند و امروز از جایگاه مطلوبی در جامعه برخوردار هستند. 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: یکی از چشم‌اندازهای مدیریت شهری در دوره جدید، محله محور کردن فعالیت‌ها در شهر است و باید تأکید کنیم که زنان در این عرصه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و مشارکت خواهند داشت.

وی ادامه داد: نگاه مدیریت شهری باید به این سمت برود که از بانوان در بخش‌های مختلف مدیریتی استفاده شود تا زنان برای خود برنامه‌ریزی کنند و با استفاده از فرصت‌های بیشتر، در عرصه ظهور و بروز شایستگی‌های خود گام بردارند.

کلاهدوزان با اشاره به طرح‌های شورای شهر در راستای ارتقای جایگاه بانوان خاطرنشان کرد: ذیل کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان کمیته‌ بانوان و خانواده تشکیل و نشست‌های هم‌اندیشی با موضوع بانوان، با حضور نمایندگان بانوان در دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌های مردم نهاد، خیریه‌ها و سایر نهادهای فعال در این حوزه برگزار شد.

وی با اشاره به دو هدف تعیین شده در این جلسات، افزود: ارتقای حس خودباوری و هویت و تقویت حس همدلی در میان بانوان دو هدفی است که برای رسیدن به آن اولویت‌هایی را تعیین کردیم. 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در این راستا پرداختن به مشکلات نوجوانان دختر، توسعه ورزش و نشاط و اقتصاد خانواده در دستور کار قرار گرفت. فعالان هر حوزه را دعوت کردیم و در گفت‌وگو با این فعالان در حال بررسی مسائل برای رسیدن به یک نقشه راه هستیم.

وی درباره برنامه شورای شهر برای گسترش مراکز ورزشی ویژه بانوان بیان کرد: در حال حاضر سرانه ورزشی شهر ما پایین است. علاوه بر این فرهنگ ورزش نیز از جایگاه چندان بالایی در میان بانوان برخوردار نیست. هدف ما تسری روحیه نشاط و شادابی به خانواده است که بانوان در این میان نقش ویژه‌ای دارند. بازطراحی روش‌های جدید توسعه فرهنگ ورزش از جمله برنامه‌هایی است که شورای شهر برای دست‌یابی به این اهداف درنظر گرفته و آن را دنبال خواهد کرد.

کلاهدوزان خاطرنشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که از ایستگاه‌های ورزش همگانی بانوان میانسال به بالا استفاده می‌کنند و جمعیت غالب، جوانان نیستند. در این راستا به نظر می‌رسد تغییر مدل فرهنگ‌سازی می‌تواند راهگشا باشد.  

انتهای پیام/