• 1400-10-30 10:21
  • کد محتوا:54226
دانش و اطلاعات تخصصی مدیران شهرداری بروزرسانی شود

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین باید در بروز رسانی دانش و اطلاعات تخصصی مدیران اهتمام ورزد و ضمنا سازوکاری برای تشویق بدوی و تعهد نهایی در اهتمام مدیران و کارشناسان ستادی به مطالعه جستجو، پیش‌بینی و تدوین کند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مصطفی نباتی نژاد با بیان اینکه عدم رعایت سلسله‌مراتب دانش و تجربه از جمله آفت‌های نظام فرهنگی ایران در همه ساحت‌های فردی و سازمانی است، اظهار کرد: ضمن توصیه به مدیران و کارشناسان مدیریت شهری برای طی مسیر مطالعاتی مستمر و هدفمند پیرامون مسئولیت تخصصی خود، از مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین هم درخواست می‌کنم با همکاری پژوهشیاران سازمانی، بسته‌های ماهیانه اختصاصی‌شده از پژوهش‌ها و مطالعات انجام‌شده و در دسترس (اعم از داخلی و خارجی) را در پروفایل شبکه مدیریت دانش هر یک از مدیران ارشد، میانی و پایه ارسال کند.

وی افزود: مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین باید در بروز رسانی دانش و اطلاعات تخصصی مدیران اهتمام ورزد و ضمنا سازوکاری برای تشویق بدوی و تعهد نهایی در اهتمام مدیران و کارشناسان ستادی به مطالعه جستجو، پیش‌بینی و تدوین کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری امکان کشف و خلق فرصت‌های درآمدی وجود دارد که متأسفانه بر اثر عدم دانش، بی‌توجهی و یا کم‌توجهی به آن فرصت‌های پنهان، با سازمان‌ها و شرکت‌های زیان‌ده و غیر بهره‌ور مواجهیم. 

وی ادامه داد: از طرف دیگر قیمت تمام‌شده خدمات تخصصی آن سازمان‌ها و شرکت‌ها در مقایسه با رقبای مستقیم و غیر مستقیمشان بسیار بالاست؛ امری که نیاز به واکاوی دقیق دارد.

نباتی نژاد خاطرنشان کرد: بنابراین، ضمن تاکید بر اهتمام مدیران جدید یا ابقا شده سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری، از مدیریت محترم هماهنگی امور مناطق و سازمان‌ها می‌خواهم که طراحی الگوی کسب‌وکار همه سازمان‌ها و شرکت‌ها در بستر شرایط نوین و با بهره‌گیری از همه دارایی‌های بالقوه و بالفعل مالی، دانشی، سازمانی و ارتباطی در دستور بازطراحی و پیاده‌سازی قرار گیرد.

انتهای پیام/