• 1400-10-30 11:32
  • کد محتوا:54228
برگزاری اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان در راستای حل مسائل استان

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:  اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان با هدف حرکت در مسیر حل مشکلات استان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مجید نادرالاصلی پیش از ظهر امروز _۳۰ دی ماه _ در اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان که با موضوع "فرصت‌ها و تهدیدهای استان در حوزه مدیریت شهری و روستایی و نقش شوراها در ایجاد توسعه پایدار" که در محل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در حال برگزاری است، ضمن عرض تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) اظهار داشت: این اجلاس در نگاه خودش تا به اکنون ارایه و برگزار نشده است.

وی افزود:  اینکه از روسای محترم شوراهای شهرستان های استان و نماینده های شوراها در شهرستان های استان دعوت کردیم که در یک تعامل و مسایل که به صورت مبتلا به استان هست و استان می تواند مسائل را در خود حل و فصل کند و در کشور حرکت فکری ایجاد کند به این دلیل این نخستین جلسه را با حضور اعضای شوراهای شهرستان ها برگزار کردیم.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شورای اسلامی روستاها را هم جلسه اش را برگزار کردیم که نتیجه خوبی داشت و امیدواریم این جلسه خوب باشد و کمک حال نظام اجرایی استان باشد و از اندیشه آنها برای عملیات فکری و اجرایی بهره مند شویم.

نادرالاصلی با تاکید بر اینکه در این اجلاس مسئله استان مطرح است و هیچ تقدم و تاخری بر شهر و شهرستان ها مطرح نیست، گفت: من به عنوان کمک و یاور شما وظیفه داشتم این اجتماع بسیار مهم را شکل دهم همان گونه که جلسه روسای شورای اسلامی روستاها را برگزار کردیم .

وی با اشاره به وضعیت گردشگری در کشور خاطرنشان کرد: بهترین فرصت‌ها در حوزه گردشگری استان را به چالش تبدیل کرده‌ایم، یا به دلیل شیوع کرونا و یا کم بینی ها نتوانستیم از این ظرفیت مهم استفاده کنیم .

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: بافت های تاریخی استان زبانزد دنیا است که از این بافت‌ها می توان در راستای تقویت گردشگری بهره گرفت که به آن کم توجهی شده است.

وی با بیان اينكه درباره اصفهان قائل به موضوع بومی و غیر بومی نیستم و هر آن کس که به اصفهان خدمت کند قدمش بر چشم خواهد بود، ادامه داد: در مسئله اشتغال، استان دارای ظرفیت هایی است که مغفول مانده که در این راستا باید به شهر فروشی و تراکم فروشی دست در جیب مردم کردن دید معکوس داشته باشیم .

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه تمام استان درگیر مشکل آب است، افزود: آلایندگی‌های محیطی می‌تواند  عاملی برای نباریدن باران باشد، البته به دلیل همین مشکل با فرونشست روبرو هستیم که این معضل تنها مختص مرکز استان نیست.

نادرالاصلی با تاکید بر اینکه همه استان گرفتار داستان کم برخورداری است، تصریح کرد: شوراهای شهر و روستا ظرفیت های خوبی برای ایجاد اشتغال دارد و هر روستا را می توان پایگاهی برای ایجاد یک حرفه قرار داد .

انتهای پیام/