• 1400-11-05 12:02
  • کد محتوا:54252
گام اول طرح تحکیم بنیان خانواده در حمایت از کارمندان شهرداری اجرا می‌شود

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به طرح تحکیم بنیان خانواده که برای تصویب به شورا تقدیم شده است، گفت: با تصویب این طرح برنامه‌ها بر اساس خانواده محوری پیش می‌رود و در گام اول این طرح برای حمایت از کارمندان شهرداری و رفع مشکلات آنها اجرا خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر، فرزانه کلاهدوزان در برنامه تلویزیونی اینجا اصفهان با تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن و مادر اظهار کرد: ابعاد زندگی حضرت زهرا (س) در چندین بعد قابل بررسی است و در طول تاریخ مطالعات بسیاری در این باره انجام شده و کتاب‌های فراوان نوشته شده است، با این حال با هر مطالعه و تحقیق، ابعاد جدیدی از زندگی این بانوی بزرگوار آشکار می‌شود.

وی افزود: دخت نبی اکرم (ص) الگویی تمام عیار برای همه بانوان است، ابعاد اجتماعی زندگی ایشان کمتر مورد توجه قرار گرفته که این ابعاد نیز باید همچون سایر ویژگی‌های ایشان در جامعه جاری شود.  

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: زنان در پیروزی انقلاب اسلامی نقش عمده‌ای داشتند و امام خمینی (ره) نیز برای آنان جایگاه ویژه‌ای در حوزه اجتماعی قائل بود. ضمن اینکه رهبر معظم انقلاب نیز همان نگاه را به زنان دارند. نگاه زن نه شرقی و نه غربی. 

وی با اشاره به ویژگی‌های زن تراز انقلاب اسلامی افزود: زنان موفق باید الگوی دختران امروز ما باشند تا با استفاده از سیره زندگی آن‌ها در مسیر تمدن سازی حرکت کرده و آن‌ها را به عنوان اسوه و الگو معرفی کنیم. 

کلاهدوزان با اشاره به حذف نگاه سنتی به زن در اصفهان خاطرنشان کرد: در حوزه زنان و خانواده پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم که برگرفته از نگاه ویژه به جایگاه زنان است. 

وی با اشاره به تشکیل کمیسیون بانوان و کمیته فرهنگی بانوان در شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حوزه بانوان جلسات بسیاری برگزار کرده‌ایم و نگاه ویژه مدیریت شهری به حوزه بانوان نیز سبب شده که ساختار جدیدی برای رسیدن به اتفاقات بهتر شکل بگیرد. 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به افزایش نقش زنان و تأثیرگذاری آنها در محلات گفت: مشارکت شهروندان به ویژه بانوان نقش عمده‌ای در توسعه شهر دارد. 

وی با بیان اینکه نگاه مردان به موضوعات، کلان و نگاه بانوان با ظرافت است، افزود: در مدیریت شهر باید از هر دوی این نگاه‌ها در کنار هم استفاده کرد تا تصمیمات متعادل پیش برود. 

کلاهدوزان خاطرنشان کرد: بانوان همواره پیشروی اقدامات مثبت و اقتصادی در محلات شهر هستند و بسیاری از مشکلات به دست آن‌ها رفع شده و می‌شود. 

وی با اشاره به تشکیل شورای مشورتی بانوان تأکید کرد: معتقدیم استفاده از دیدگاه‌های بانوان در تعامل با شورای اسلامی شهر می‌تواند اتفاقات خوبی را برای اداره شهر رقم بزند. 

کلاهدوزان با اشاره به طرح تحکیم بنیان خانواده که برای تصویب به شورا تقدیم شده است، افزود: با تصویب این طرح برنامه‌ها بر اساس خانواده محوری پیش می‌رود و در گام اول این طرح برای حمایت از کارمندان شهرداری و رفع مشکلات آنها اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی برای اجرا در شهر بومی‌سازی شد، گفت: بسیاری از تکالیف تصریح شده در این طرح برای اجرا، تسریع و برای بخش‌هایی از آن در بودجه اعتبار پیش‌بینی شد تا بتوان از نهاد خانواده حمایت و به همه ارکان جامعه تحت لوای پرچمی به نام خانواده خدمت کرد.

انتهای پیام/