• 1400-11-07 12:40
  • کد محتوا:54268
لزوم تقویت توانمندی بانوان در محله‌های اصفهان

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر لزوم تقویت توانمندی بانوان در محله‌های شهر، گفت: مدیریت شهری از حرکت‌های ایجاد شده در راستای تقویت ظرفیت‌های بانوان حمایت می‌کند، در این راستا الگوسازی از اقدامات موفق آنها در محله‌ها را در دستور کار داریم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، فرزانه کلاهدوزان، در آئین نکوداشت بانوان فرهیخته و توانمند منطقه دو شهرداری اصفهان در قالب ویژه‌برنامه «یاس مطهر» که با حضور رئیس دانشگاه پیام نور استان اصفهان در فرهنگسرای اسوه برگزار شد، ضمن تبیین رویکرد مدیریت شهری در ششمین دوره فعالیت شورا، اظهار کرد: توجه به بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و اقتصادی و بهره‌مندی از ظرفیت و توانمندی آنها در محله‌های مناطق ۱۵ گانه شهرداری در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در عصری زندگی می‌کنیم که لزوم الگوگیری دختران از زنان و مادران فرهیخته در محله‌ها احساس می‌شود و این راهبرد بسیار راهگشا خواهد بود زیرا مادران و بانوان در محله‌ها روایتگران بسیار خوبی از مسائل اجتماعی و اقتصادی هستند.

عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مدیریت شهری برای نشاط اجتماعی بانوان در محله‌ها برنامه‌های ویژه‌ای پیش‌بینی کرده است، افزود: رویکرد مدیریت شهری اصفهان توجه ویژه به بانوان در محله‌ها است، لذا در صدد هستیم رویدادها و روایت‌ها از محله‌ها شکل بگیرد که در این راستا بانوان می‌توانند در جامعه نقش‌های کلیدی ایفا کنند و در حل مسائل منطقه و محله مشارکت تأثیرگذار باشند.

وی با تاکید بر تلاش برای فراهم ساختن شرایط فعالیت بانوان در محله‌ها، گفت: مدیریت شهری از حرکت‌های ایجاد شده در راستای تقویت ظرفیت‌های بانوان حمایت می‌کند، در این راستا الگوسازی از اقدامات موفق آنها در محله‌ها را در دستور کار داریم و برای تسری دادن اقدامات سازنده بانوان به دیگر محله‌ها تلاش می‌کنیم.

کلاهدوزان اضافه کرد: شهرداری هر منطقه باید از بانوان توانمند و فعال در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی حمایت کرده و نقش تسهیلگری ایفا کند تا علاوه بر رشد و ارتقای محله‌ها، شاهد شهری پویا و بالنده با حضور بانوان موفق باشیم.

انتهای پیام/