• 1392-12-23 14:53
  • کد محتوا:9103
اولویت آینده شهرداری اصفهان تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان،‌گفت: ‌اولویت آینده شهرداری اصفهان تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام شهر اصفهان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، رضا امینی در آئین بهره‌برداری از طرح‌های خدماتی، فرهنگی و عمرانی منطقه 7 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در اسفندماه جاری سالگرد چهار شهید بزرگ شهر اصفهان را داریم، اظهار کرد: امروز روز شهداست و در این ماه سالگرد شهید باکری، شهید خرازی و شهید همت را که از سرداران بزرگ 8 سال دفاع مقدس هستند را در این ماه داریم.

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی شوراها برای استقرار حکومت مردم و مشارکت در توسعه آبادانی شهرها است، افزود: توفیق بزرگ شوراها و هدف ارزشمند آنها اعتماد عمومی بین مردم و رسیدن به توسعه شهرها در کشور است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین تنوع وظایف بر اساس قانون برای شهرداری‌ها تعریف شده است، تصریح کرد: شهرداری بیشترین سطح تماس را با مردم دارد که در این خصوص باید اخلاق‌مداری و تکریم مردم رعایت شود.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم فعالیت‌های شهرداری را با بهره‌برداری‌های لازم توأم کنیم تأکید ما بر ارائه خدمات الکترونیک در شهرداری‌ها و نیز شفاف‌سازی خدمات و کاهش رفت و آمد به شهرداری‌ها و گسترش خدمات عمومی است.

امینی در بخشی از صحبت‌های خود تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و شاخص اصلی شهر را از اولویت شهرداری اصفهان برای سال آینده عنوان کرد و افزود: ‌تکمیل میدان امام علی(ع)، تکمیل سالن همایش بین‌المللی، شهر رویاها، افتتاح فاز یک قطار شهری اصفهان از جمله این موارد است.

وی با اشاره به اینکه در کالبد شهری رویکرد فعالیت‌ها باید یک نگاه معقولانه به مبحث فرهنگ باشد، گفت: منحصرترین راه عبور از مشکلات زندگی شهری تغییر سبک زندگی و رسیدن به یک زندگی منطقی است چرا که با این روش و توسعه کالبد شهری بدون تغییر در سبک زندگی جوابگوی نیاز مردم نخواهد بود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه صحبت‌های خود به وضعیت آلودگی هوای اصفهان اشاره و اظهار کرد: روزانه حدود 500 دستگاه خودرو در استان اصفهان شماره‌گذاری می‌شود که اگر بخواهیم همه آنها در خیابان‌ها تردد کنند روزانه باید 100 خیابان در شهر اصفهان مستقر شود تا اینکه خودروها بتوانند از خیابان‌ها عبور کنند.

وی اضافه کرد: با وجود توسعه شهری و این روند حمل و نقل، شهرداری پاسخگوی نیاز مردم با این روش سبک زندگی نیست و لازم است طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب مردم به سمت اصلاح سبک زندگی روی آورند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه مردم باید سطح مصرف‌گرایی به خصوص در بخش انرژی را کاهش دهند، گفت: مردم ایران بسیار بیشتر از سایر کشورهایی همچون چین، مصرف انرژی به خصوص گاز را دارند که باید در این زمینه صرفه‌جویی صورت گیرد.

وی همچنین مصرف بیش از اندازه بنزین را که یکی از آلاینده‌های هوا است را یکی از معضلات دانست و افزود: روزانه بنزین زیادی توسط شهروندان مصرف می‌شود که با حجم سفرهای شهری و نیز مسافرت‌ها این رقم افزایش بسیار زیادی پیدا می‌کند.

امینی با اشاره به اینکه برای رفع این معضل باید چهارچوبی با تعریف مؤلفه‌هایی طرح شود، گفت: اتکاء‌ به قدرت لایزال الهی، خودباوری، فرهنگ صحیح استفاده از انرژی از مهمترین فاکتورهایی است که ما برای تغییر سبک زندگی خود و کاهش استفاده از حامل‌های انرژی باید مد نظر قرار دهیم.