• 1392-12-19 07:41
  • کد محتوا:9108
درصدد ترسیم نقشه جامع فرهنگی شهر اصفهان هستیم

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اصفهان گفت: با راه‌اندازی کمیته فرهنگی در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر به دنبال رسیدن به نقشه جامع فرهنگی برای شهر اصفهان هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، اصغر آذربایجانی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی خود به منظور بررسی مشکلات و زمینه‌های پیشرفت رسانه‌های مکتوب و دیجیتال شهر اصفهان اظهار کرد: کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا در چهارمین دوره از فعالیت شورای اسلامی در زمینه سر‌فصل‌های کاری در موضوعات مختلف ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از کارشناسان و متخصصان فعال در راستای رسیدگی به مباحث فرهنگی، اجتماعی و ورزش در اصفهان در این کمیسیون دنبال می‌شود، بیان کرد: تشکیل شش کمیته تخصصی از برنامه‌های صورت گرفته در این کمیسیون محسوب می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: کمیته‌های ورزش، بانوان، فرهنگ، اجتماعی، قرآن، هنر و رسانه به عنوان شش کمیته راه‌اندازی شده در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزش شورای اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه کمیته فرهنگی این کمیسیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ادامه داد: با راه‌اندازی کمیته فرهنگی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر به دنبال رسیدن به نقشه جامع فرهنگی برای شهر اصفهان هستیم.

آذربایجانی با بیان اینکه با راه‌اندازی این کمیته از ظرفیت‌های کارشناسی و تخصصی در راستای ترسیم و تدوین نقشه جامع شهری برای اصفهان تلاش می‌کنیم، تاکید کرد: این کمیته به عنوان ظرفیتی برای خط‌کشی فرهنگی در اصفهان محسوب می‌شود.

وی به یکی دیگر از کمیته‌های مهم و فعال در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و ورزش شورای اسلامی شهر اشاره کرد و افزود: هنر و رسانه به عنوان یکی از شش کمیته راه‌اندازی شده در این کمیسیون محسوب می‌شود که موضوعات مربوط به فعالیت‌های این کمیته در 12 بخش تقسیم‌بندی شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در این کمیته درصدد هستیم تا با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسان و متخصصان نقشه راهی را برای شناساندن ظرفیت‌های رسانه‌ای اصفهان ترسیم کنیم، بیان کرد: رسانه‌های فعال در اصفهان شامل دو بخش رسانه‌های مکتوب و رسانه‌های الکترونیک می‌شوند.

وی اظهار کرد: کمیته هنر و رسانه این کمیسیون با برگزاری جلسات هم‌اندیشی با فعالان رسانه‌ای درصدد شناسایی چالش‌ها و مشکلات این مجموعه‌ها و ارتقای وضعیت رسانه‌های اصفهان تلاش می‌کند.

آذربایجانی با بیان اینکه این جلسات باید به صورت مداوم برگزار شود، گفت: امیدواریم با برگزاری این جلسات طی یک ماه آینده بتوانیم اقدامات عمیلاتی را در راستای رسیدگی به وضعیت رسانه‌های اصفهان انجام بدهیم.