• 1392-12-19 07:29
  • کد محتوا:9113
ایستگاه‌های «سی.ان.جی» باید در اصفهان فعال شوند

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ایستگاه‌های «سی.ان.جی» به منظور کاهش مشکلات و معضلات زیست محیطی شهر باید در اصفهان فعال شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، نور‌الله صلواتی پیش از ظهر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی شهر با اشاره به اینکه اصفهان با مشکلات زیست محیطی بسیاری مواجه است، اظهار کرد: در حال حاضر مدیران و مسئولان اصفهان دغدغه رفع مشکلات زیست محیطی اصفهان را دارند.

وی اذعان کرد: اقدامات بسیاری از سوی مسئولان در راستای برطرف شدن مشکلات زیست محیطی اصفهان صورت می‌گیرد، اما این اقدامات کافی نیست.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه هفته گذشته همایشی در ارتباط با موضوعات زیست محیطی در نیروگاه اصفهان برگزار شد، تصریح کرد: در این همایش سه روزه مسئولان شرکت نفت، پالایشگاه، نیروگاه، حفاظت محیط زیست و جمعی از مسئولان استان حضور داشتند.

وی با بیان اینکه در این همایش طرح بهینه‌سازی تولیدات سوخت از سوی پالایشگاه اصفهان ارائه شده است، ادامه داد: براساس این طرح مقرر شده است که پالایشگاه از سال آتی نسبت به تولید سوخت یورو 4 و یورو 5 در اصفهان اقدام کند.

صلواتی با اشاره به اینکه استفاده از سوخت گاز در راستای کاهش آلاینده‌های زیست محیطی اصفهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تاکید کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان باید نسبت به فعال شدن ایستگاه‌های «سی.ان.جی» موجود در سطح شهر به منظور کاهش مشکلات و معضلات زیست محیطی شهر اقدامات لازم را انجام بدهد.

وی افزود:همچنین اتوبوس‌های گاز‌سوز اصفهان که به دلیل نبود سوخت «سی.ان.جی» غیر‌فعال شده بودند باید به صورت مجدد در سطح شهر مورد استفاده قرار بگیرند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر فرصت خوبی برای تبدیل خیابان چهارباغ عباسی به پیاده‌راه در اصفهان ایجاد شده است و مسئولان باید نسبت به تحقق این موضوع در اصفهان اقدام کنند.