• 1392-12-14 10:14
  • کد محتوا:9131
افزایش 2 برابری بودجه توسعه فضای سبز اصفهان در سال 93

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان 150 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فضای سبز شهر اصفهان پیش‌بینی شده و اعتبارات توسعه فضای سبز اصفهان در بودجه سال آتی دو برابر شده است.

احمد شریعتی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به ضرورت توسعه و ارتقای سرانه فضای سبز اصفهان به منظور مقابله با بسیاری از معضلات و مشکلات موجود در سطح شهر اظهار کرد: معضلات و مباحث زیست محیطی یکی از مشکلات مهم اصفهان تلقی می‌شود.

وی به حاکم بودن شرایط خشکسالی در اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: خشکسالی‌هایی که از چند سال گذشته تاکنون در اصفهان ایجاد شده، مشکلات زیست محیطی کلان‌شهر اصفهان را به میزان بسیاری افزایش داده است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه در بودجه سال آینده شهرداری اصفهان توجه خاصی به توسعه فضای سبز و کاهش مشکلات زیست محیطی این کلان‌شهر شده است، تصریح کرد: در بودجه سال آتی شهرداری اصفهان 150 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه فضای سبز در نظر گرفته شده است و پروژه‌هایی برای توسعه فضای سبز در مناطق مختلف شهر در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی به میزان بودجه فضای سبز اصفهان در سال جاری اشاره کرد و افزود: امسال در بودجه شهرداری 65 میلیارد تومان برای توسعه فضای سبز شهر اصفهان اختصاص داده شده بود که بودجه سال آتی شهرداری در این بخش دو برابر شده است.

شریعتی با بیان اینکه امسال شهروندان می‌توانند با شماره‌گیری تلفن 137 نسبت به دریافت نهال مورد نظر خود از سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اقدام کنند، تاکید کرد: استفاده از حداقل‌ها برای توسعه فضای سبز شهری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شهرداری باید به این موضوع به صورت ویژه توجه کند.

وی با تاکید بر اینکه توسعه پارک‌ها و فضا‌های سبز شهری از برنامه‌های اجرایی شهرداری در سال آتی تلقی می‌شود، افزود: گونه‌های گیاهی مقاوم به کم‌آبی و خشکسالی باید در فضای سبز اصفهان کاشته شود.