نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شاهد بی انضباطی اجتماعی و ترافیکی در شهر هستیم، گفت: فقدان زیرساخت‌ها در شهرسازی و بی توجهی به مقوله کاربری زمین از جمله این علت‌هاست.
به مناسبت روز بزرگداشت مقام زن از تعدادی از همسران شهدا در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان تقدیر شد.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان از تدوین طرحی در حمایت از نهاد خانواده در شورای شهر خبر داد. 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به وجود پدیده دلالیسم گفت: یکی از مشکلات جدی شهرداری در چهار سال گذشته، مفت‌برها هستند و عنوان بطوریکه طبق گفته اعضای محترم شورای سابق گاهی این مفت‌برها سه برابر شهرداری از مردم پول می‌گیرند، این پدیده علاوه بر اینکه به سیستم شهرداری آسیب وارد نموده است  مردم را نیز به شدت ناراضی کرده است 
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به مشکلات عدیده شهر اصفهان از جمله کمبود آب و مسائل زیست محیطی و آلودگی هوا که همگان از آن مطلع هستند، شهر اصفهان دیگر ظرفیت صنعتی شدن را ندارد و امکان اضافه بار جدید در حوزه صنعت قابل قبول نیست.
سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: وضعیت نقاط بحرانی شهر بر اساس مستندات و ابزارهای قانونی موجود به مراجع، دستگاه‌ها و شوراهای ذی‌ربط ارجاع و پیگیری شده و همچنین به متولیان و مردم نیز اطلاع‌رسانی شود. 
رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نارضایتی شماری از ارباب رجوع مدیریت شهری از پاسخ‌ به درخواست‌ها گفت: عدم رضایت از عملکرد معدودی از نیروها به پای کل مدیریت شهری نوشته نشود.
رئیس شورای اسلامی استان اصفهان گفت: نظارت بر حُسن اجرای طرح‌های عمرانی و ملی در محدوده استان، نظارت بر عملکرد شوراهای شهرستان در محدوده استان، نظارت بر حساب درآمد و هزینه‌های مشترک شهرداری‌های استان و سازمان همیاری‌ها و ارائه پیشنهاد به شورای عالی استان‌ها در راستای رفع تبعیض و توزیع عادلانه امکانات از جمله وظایف قانونی شورای استان است.
نماینده شورای استان در شورای عالی استان‌ها گفت: نمایندگان مردم در شوراها برای پیگیری نیازها و درخواست‌های مردم باید مطالبه‌گری کنند که در این راستا باید در مجامع مختلف از شوراهای پایه تا فرادستی حضوری جدی، مستمر و تأثیر گذار داشته باشند.
نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: تهدیدها و چالش‌ها باید رفع شود تا بتوان از فرصت‌های موجود بهره گرفت و در مسیر خدمت‌رسانی به مردم که همان مسیر شهدا و انقلاب است گام برداشت و شاهد اجرای عدالت و رفع تبعیض‌ها بود.
استاندار اصفهان گفت: اگر به جایگاه قانونی و فعالیت‌های شوراهای اسلامی شهر و روستا نگاه کنیم، اهمیت و نقش ویژه شوراها برای ایفای توسعه پایدار را متوجه می‌شویم.
رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم‌برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:  اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی شهرستان‌های استان اصفهان با هدف حرکت در مسیر حل مشکلات استان برگزار می‌شود.

صفحه‌ها