• 1400-03-09 17:11
  • کد محتوا:3483
همراهی شورا با شهرداری باید دوطرفه باشد

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: طرح مربوط به تشکیل شهرداری بافت‌های تاریخی سال گذشته ارائه و نهایتاً طی بررسی در جلسات متعدد مقرر شد که شهرداری تا قبل از ارائه بودجه ۱۴۰۰ نسبت به تعیین سازوکار آن اقدام کند اما این اتفاق رخ نداده است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان،  شیرین طغیانی امروز (یکشنبه 9 خردادماه) در یکصد و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از شروع دوره پنجم شورا نزدیک به چهار سال می‌گذرد و در این مدت لوایح بسیاری از طرف شهرداری ارسال و اعضای شورای شهر به دلیل فوریت داشتن آن بلافاصله لوایح دوفوریتی و با اندک زمان در کمیسیون‌های تخصصی، گاهی به صورت فوق‌العاده نسبت به بررسی آن اقدام و نتیجه پس از یک هفته اعلام شده است.

وی افزود: همراهی شورا با شهرداری همیشگی بوده و این همراهی باید دوطرفه باشد بنابراین لازم است طرح‌هایی که از طرف اعضای شورای شهر ارائه می‌شود با پرهیز از بی تفاوتی توسط شهرداری به مرحله اجرا برسد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: طرح مربوط به تشکیل شهرداری بافت‌های تاریخی سال گذشته ارائه و نهایتاً طی بررسی در جلسات متعدد مقرر شد که شهرداری تا قبل از ارائه بودجه ۱۴۰۰ نسبت به تعیین سازوکار آن اقدام کند اما این اتفاق رخ نداد.

وی ادامه داد: در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۰ دوباره ضمن تأکید بر اهمیت موضوع مقرر شد که تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ نسبت به اجرایی شدن طرح اقدام شود اما تاکنون جلسه‌ای برای آن برگزار نشده است.

طغیانی خاطرنشان کرد: اینگونه نبوده که ارائه کنندگان این طرح افرادی بدون تخصص و تجربه باشند که پشت درهای بسته صرفاً از سر دل‌خوشی آن را نوشته و ارائه کرده باشند بدین سبب نباید برخورد با صاحبان طرح شهرداری بافت تاریخی به شکل توهین‌آمیز باشد.