• 1400-03-18 10:32
  • کد محتوا:6445
فعالیت‌های مدیریت شهری طی چهار سال مایه فخر شهر است/سکوت برخی در برابر بنرهای توهین آمیز نگران کننده است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بازدید از برخی پروژه‌ها، گفت: طی چهار سال اتفاقاتی رخ داده که اگر با انصاف نگاه کنیم چیزی جز فخر و مباهات برای شهر نداشته است.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی صبح امروز (سه شنبه ۱۸ خرداد ماه) در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: خبر درگذشت حضرت حجت الاسلام و المسلمین محتشمی پور را دریافت کردیم و متاثر شدیم، ایشان کسی بود که عمر خود را پیش و پس از انقلاب وقف هدایت مردم کرد و نهایتا به جهت بیماری کرونا بدرود حیات گفتند، امیدوارم خداوند ایشان را رحمت و صبر برای خانواده ایشان مسئلت دارم.

وی افزود: همچنین خبر درگذشت دکتر فریدون الهیاری را به جهت کرونا در یافت کردیم که خبر ناگواری بود، الحق و الانصاف او از مدیران بی ادعا و خدوم و زحمت کش و وقت گذار بود، مدیری بود که منشا خدمات بسیار خوبی برای استان اصفهان بود، درگذشت این عزیز سفر کرده را به خانواده و بختیاری‌های مقیم اصفهان تسلیت عرض می کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان دو انتخابات پیشر رو اشاره کرد و افزود: قرار هست در کشور ما دو انتخابات رخ دهد یکی انتخابات ریاست جمهوری و دیگری انتخابات شورای اسلامی و هر دو تعیین حق سرنوشت مردم بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ما باید تلاش کنیم که مردم حضور حداکثری داشته باشند.

نصر اصفهانی تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت ساز هست، اما غفلت از انتخابات شورای اسلامی که ارتباطات مستقیم با زندگی مردم دارد و تصمیماتی که مدیریت شهری می گیرد و در شهر رخ می دهد با زندگی مردم عجین هست کاری بس اشتباه است، پس مردم عزیز باید با حساسیت لازم اعضای شورای شهر خود را انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: فضای شهر آماده انتخابات شده و اقدامات قانونی و غیر قانونی زیادی انجام شده است و امیدوارم کسانی که متولی نظارت بر رفتارهای غیر قانونی هستند وظیفه و ماموریت خود را انجام داده باشند و در ادامه انجام بدهند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هرچه تعداد شرکت کنندگان در انتخابات بیشتر باشد شخص انتخاب شده می تواند با روحیه بهتری کار را دنبال کند. در شورای شهر حضور یک نفر با یک رای حداقل و یا حضور افراد با رای حداکثری می تواند مفید باشد و قطعا تعداد رای فرد بسیار مهم و موثر است، امیدوارم مردم عزیز اصفهان بحث انتخابات شوراها را پر رونق و پر رمق ببینند.

نصر اصفهانی با اشاره به بازدید از پروژه های منطقه 15 و همچنین پروژه مرکز همایش‌های بین المللی، گفت: این پروژه‌ها موجب فخر و مباهات همه است و باید به همه مدیران و متخصصان تبریک گفت که اینگونه نقش آفرینی کردند و پروژه ها را هم به جهت کمی و هم کیفی در بالاترین سطح اجرا کردند.

وی تاکید کرد: طی چهار سال اتفاقاتی رخ داده که اگر با انصاف نگاه کنیم چیزی جز فخر و مباهات برای شهر نداشته است. شهر اصفهان یک شهر سرزنده است و شهری است که با تمام شعارهای انتخاباتی که در شهر نصب شده و با شعارهایی که در بنرهای سطح شهر نصب است مغایرت دارد و آنهایی که این بنرها را نصب کردند بر مدار بی انصافی ورود کردند، اما مردم متوجه هستند و مرعوب تخریب ها و آدرس های غلط و مطالب غیر واقعی نخواهند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: مطالبی که امروز روی بنرها نوشته شده یک ورود زودهنگام به انتخابات بوده و مملو از دروغ و نشر اکاذیب است، امیدواریم فرماندار محترم جلوی این کارهای غیر قانونی را بگیرند و نگذارند این اتفاقات غیر واقعی رخ بدهد. بی خود نباید تشویش اذهان عمومی کرد بی خود نباید در شیپور بی اعتمادی دمید.

نصر اصفهانی تاکید کرد: این تابلوهایی که دقیقا کار انتخاباتی است و در گوشه و کنار شهر زده شده، مملو از توهین به مدیریت شهری است. معنا و مفهوم سکوت برخی در برابر این اتفاقات را متوجه نیستم. اگر این اتفاقات در دوره های قبل با مدیریت این دوستان رخ می‌داد و یک بنر با این مضامین و یا مضامین مناسب تر زده می‌شد یک شب اجازه نمی دادند بنرها در سطح شهر نصب باشد و به واقع می‌گویم که یک شبه آش را با جایش با هم می بردند.

وی اضافه کرد: دو تا سه هفته است بنرها راحت نصب می شود، و اینقدر این کار با آرامش صورت می‌گیرد که تصور این است که مدیریت شهری هم کمک می کند و سکوت برخی در برابر این موضوعات نگران کننده است، اگر دم از قانون و حال خوب شهر است و اگر می خواهیم مافیا را از شهر بیرون کنیم. این سخنان با اتفاقات غاصبانه نمی خواند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: امیدوارم در روز انتخابات به گونه ای برخورد شود که مردم پاسخ همه این کم لطفی ها را بدهند.